Haberler

FATİH AYDIN’dan 45’LİK ŞARKILAR

FATİH AYDIN’dan 45’LİK ŞARKILAR

guvenuzman

Mayıs 16th, 2017

Yorum yapılmamış

 

Fatih Aydın, 2015 yılında çıkardığı ve büyük beğeni toplayan “Şiirden Şarkılar” albümünün ardından “45’lik Şarkılar”  adını verdiği yeni albümü ile müzikseverlerle buluştu.

“Serseriler Karnavalı” ve “Kara Sevda Senfonisi” adlı iki şiir kitabı bulunan sanatçı,  tamamı kendisine ait olan söz ve müziklerin yanı sıra tüm albümlerinde kendi şiirlerinden de yer vererek, seçkiler sunmaktadır.

45’lik Şarkılar albümü, sanatçının kendi ifadesi ile “Türkiye’nin zengin müzik kültürünün unutulmaz şarkılarına günümüz soundu ile bir saygı duruşu.”

Albüm bizi kimi zaman eski Türk filmlerine, kimi zaman gazino günlerine, kasetler biriktirdiğimiz yıllara, mazideki aşklara, gençliğimize ve çocukluğumuza bir yolculuğa çıkarıyor.

          Anadolu’nun kadim kültürünü, sazları ve sözlerini bir Türkü ya da Klasik Türk sanat müziği ile bazen de büyük bir senfoniyle bütünleştiren albümde, yaklaşık 70 kişiden oluşan dev bir orkestra ile kendi branşlarının en büyük saz ustaları yer aldı.

Albümün diğer bir özelliği de tüm parçaların dijital ses ve efektlerden tamamıyla arınmış, canlı sazlar ve canlı performanslar ile kaydedilmiş olması.

Toplam 3 stüdyoda tamamlanan, 15 aylık yoğun bir çalışma ile yepyeni 16 şarkıdan oluşan “45’lik Şarkılar” albümü,  şüphesiz 2017 yılının en özgün çalışmalarından birisi..

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Menu Title
%d blogcu bunu beğendi: