Metin Özülkü Orkestrası

Metin Özülkü Orkestrası

Metin Özülkü Orkestrası

Türkiye’nin en değerli müzisyenlerinden oluşan, Metin Özülkü şefliğindeki orkestra şimdiye kadar birçok ünlü isme eşlik ettiği gibi, kendi solistlerinin her telden ve dilden söylediği şarkıları da son derece titiz bir çalışmayla performe etmektedir. Özel gecelerde ve davetlerde istenilen tarz ve konsept çeşitliliğine, zengin repertuarıyla cevap verebilecek olan orkestramız, sahne üzerindeki enerjisi ve dinamizmiyle kaliteli ve eğlenceli müzik gecelerinde sizlerle buluşmayı hedefliyor.

Metin ÖZÜLKÜ
Konservatuar ve Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü mezunu olan Metin Özülkü, Erol Büyükburç ve Edip Akbayram Orkestralarında profesyonel olarak müziğe başladı. Bugüne kadar kendi adına 12 albüm yapan Özülkü, farklı sanatçılarla da aranjör olarak çalıştı ve 30 yılda 150 civarında albüme müzik direktörü olarak imza attı.

700’ün üzerinde beste çalışması olan sanatçı, müzisyen Eda Özülkü ile evli ve 2 çocuk babasıdır. 1990 yılında Düet Müzik adlı yapım şirketini kuran Özülkü, 2000 yılında da Özel İstanbul Güzel Sanatlar Okulunu kurdu.
Metin Özülkü’nün müzik dünyasına kazandırdığı bazı şarkıları: Eğlen Güzelim, Alladı Pulladı, Yürü Ya Kulum, Oyalama Beni, Hey Corç Versene Borç, Unutulmuşmuydum, Seninle Olmak Varya, Boşu Boşuna, Kuşlar vb…

Menu Title